JAK ZACZĄĆ PODRÓŻOWANIE?

Kiedy ostatnio pomyślałeś, że masz ochotę rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Albo do Tokio, Włoch, Australii, Kanady, Islandii, na Krym? Gdziekolwiek, aby daleko i odciąć się choć na chwilę od codzienności. Ja mam tak często, przynamniej raz w tygodniu. Czy to znaczy, że nie lubię swojego życia, pracy, miasta w którym mieszkam i ludzi którymi się otaczam?

Absolutnie nie. Chęć oderwania się od codzienności nie robi z Ciebie złego człowieka. Wprost przeciwnie – jest dowodem na głód wiedzy, ciekawość świata, otwartość na zmiany. Nowe miejsca, nowi ludzie, nowe doznania. Nic nie stymuluje tak, jak podróżowanie. Nie ważne, czy idziesz z plecakiem w tajską dżunglę, zjeżdzasz busem USA czy zdobywasz małą wielką górę na wycieczce rowerowej za miastem. Każda podróż to przygoda, która uczy nas dostrzegania tego, na co w codziennym pędzie nie mamy czasu nawet zerknąć. Pozwala cieszyć się małymi przyjemnościami, zajrzeć w głąb siebie i totalnie się odstresować. Niecodzienne otoczenie daje też możliwość spojrzenia na problemy z zupełnie innej perspektywy, często przypadkiem podsuwa najlepsze ich rozwiązanie.

cats

Dlatego nie szukaj wymówek. Nie mów, że brakuje Ci czasu, pieniędzy, pomysłu, towarzystwa, nie masz z kim zostawić dzieci, kota czy storczyków. Zamiast przeleżeć wolny dzień w łóżku z telefonem w ręce, wykorzystaj go. Weź urlop, skorzystaj z ustawowo wolnych dni, weekendu. Nawet jeden czy dwa dni pomogą Ci się zregenerować. Brak kasy? Bilet lotniczy z Warszawy do Wrocławia możesz kupić nawet na 9 zł. To mniej niż kosztuje paczka Marlboro. Może zrezygnuj z kolejnej pary butów, których tak naprawdę nie potrzebujesz, a za to polecisz na weekend do Rzymu? Dziś za grosze można pojechać na drugi koniec kontynetu, więc pieniądze to słaba wymówka.

Nie masz pojęcia, gdzie się udać i co zobaczyć? Pogrzeb w necie, przejrzyj blogi, oferty tanich przewoźników. Do zobaczenia jest tak wiele! Stwórz listę miejsc, które chcesz odwiedzić. Może akurat uda Ci się złapać za bezcen bilet do miejsca, które od dawna siedzi Ci w głowie? Jak już będziesz mieć pomysł, na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie się przyłączy. Boisz się, że nie masz z kim zostawić dziecka? Zabierz je ze sobą. Od najmłodszych lat zarażaj je miłością do świata. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić, poproś babcię, siostrę. Na początku może pomarudzą, ale pewnie się zgodzą. Kwiatki zawsze może podlać sąsiad, przyjaciółka, która przyjdzie dokarmić kota.

Pamiętaj: chcesz – znajdziesz sposób, nie chcesz – znajdziesz powód. A kiedy już zaczniesz i obudzisz w sobie ciekawość świata, na jednym wyjeździe na pewno się nie skończy. Im więcej miejsc poznajesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele jeszcze przed Tobą. Dlatego daj sobie szansę na odwiedzenie przynajmniej części tego, co oferuje Ci świat i wykorzystaj każdą okazję!

Oznaczone ,
Close